+ 48 500 265 399

Sklep Akwarystyczny w Warszawie, ul. Ciołka 35, pawilon 55, 1 piętro

Witam na mojej stronie przedstawiającej zbiór zdjęć, porad oraz ofert
krewetek z hodowli powstałej z pasji...

A wszystko zaczęło się od jednego zbiornika. Chyba wielu miłośników krewetek może powtórzyć za mną – od jednego akwarium zaczynamy, ale na jednym nie kończymy. I tak było ze mną.

Pierwsze krewetkarium powstało w 2008 roku, kiedy to „zaraziłem się” tym hobby od jednego z prekursorów w dziedzinie krewetek- działającego w tamtym czasie pod pseudonimem „Lambada”.

Z Jackiem Sytą pracowaliśmy razem w jednej z podwarszawskich hurtowni akwarystycznych. Tam też nabyłem wiedzę nt. prawidłowego pakowania i transportowania zwierząt wodnych, pielęgnacji ich i rozpoznawania i leczenia chorób.

Obecnie moja hodowla liczy przeszło 130 zbiorników od 28 do 55 litrów. 
W sumie jest to 5000 litrów wody w której żyje i ma się dobrze kilkadziesiąt rodzajów słodkowodnych krewetek karłowatych. Od popularnych red cherry, sakura, przez rzadziej spotykane blue bee, green, aż po bardziej wymagające taiwany.

W niedługim czasie planowany jest dalszy rozwój działalności.
Hodowla jest w pełni legalna i zarejestrowana, a zwierzęta mają zapewnione humanitarne warunki.

Jeżeli ktoś z Państwa, zaglądających na moją stronę chciałby wstąpić do jakże pięknego świata krewetek zawsze służę pomocą i poradą, ale ostrzegam! Na jednym „baniaku” może to się nie skończyć. Wiem to z własnego doświadczenia.

Pamiętajmy jednak o dwóch rzeczach:
Po pierwsze są to żywe zwierzęta i dbajmy należycie o ich dobro.
Po drugie, jeżeli chcesz być dobrym hodowcą i z powodzeniem rozmnażać te stworzenia to podejdź do tego z pasją i potraktuj to jak hobby a nie sposób na zarobek. Tylko wtedy będziemy czerpać z tego prawdziwą przyjemność, bo przecież o to w tym chodzi, prawda?

Powodzenia!